امروز: یکشنبه، 24 تیر 1403

دریچه کامپوزیتی، دریچه چدنی، دریچه منهول، دریچه فاضلابی


05/3 1403

نوآوری دیگری از شرکت چدن کاوه: نصب قفل های ضد سرقت نسل جدید بر روی دریچه های منهول


به گزارش روابط عمومی چدن کاوه سرقت دریچه های منهول یكی از مشكلاتی است كه همواره خدمات رسانی در این بخش را با مشكل اساسی مواجه می كند."منهول" یک نوع از اتصالات است که برای متصل کردن چند شبکه و خط راه رو در صنعت آب و فاضلاب, مخابرات, حمل و نقل, شهرداری ها و دیگر سازمان ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روباز ماندن این دریچه ها در عمل تبدیل به دامی برای عابرین پیاده و یا وسائل نقلیه می شود که امکان وقوع حادثه را در چنین شرایطی بالا خواهد برد.سرقت این دریچه ها علاوه بر خطرات و صدماتی که برای مردم و خودرو ها به وجود می آورد، باعث ورود نخاله و زباله و رسوبات از طریق دهانه منهول ها و انسداد خطوط می شود و هزینه های زیادی را به شرکت های خدمات رسان وارد می کند.

مدیران و سازمانهای مختلف در نشست های حضوری با مدیریت و تیم تحقیقاتی چدن کاوه با طرح این موضوع و تقاضا برای یافتن راهکاری در خصوص جلوگیری از این وضعیت خواستار یافتن راه حلی مناسب در این مورد شدند.

مهندس داود پروانه وار، مدیرعامل شرکت صنعتی چدن کاوه بدر که بزرگترین شرکت تولید دریچه منهول در ایران است پس از بحث و بررسی در این مورد راهکار هایی در این مورد پیشنهاد و ارائه کردند.


  1. استفاده از دریچه های ضد سرقت( چدن،کوپلیمر، نانوکامپوزیت، چدن بتون) تقویت شده و در راس آنها ، دریچه های نسل جدید کوپلیمری ضد سرقت و غیر قابل بازیافت٫ دارای گارانتی ده ساله و پوشش بیمه ای هفت ساله شرکت. این دریچه ها با استفاده از قفل ضد سرقت و بهبود نسل جدید قفل، امکان سرقت را به صفر رسانده (قفل های نسل جدید بکار رفته در این دریچه ها با امنیت بالایی تولید شده اند و در حضور مشتری تست خواهد شد) و با توجه به اینکه این دریچه ها کوپلیمری غیر قابل بازیافت بوده بنابراین برای سارقین هیچ ارزشی نخواهد داشت. همچنین باید توجه داشت ، با توجه به گارانتی ضد سرقت ده ساله این محصول، در سریع ترین زمان ممکن با اطلاع رسانی به شرکت چدن کاوه دریچه های جدید جایگزین خواهد شد.

مهندس پروانه وار با اشاره به اینکه قفل های ضد سرقت نسل جدید ، دارای دو لولا می باشد و با تعبیه یک غلاف فلزی مستحکم که از جنس فلز پایدار می باشد و تنها با آچار مخصوص (آچار اف و آچار تی) باز می شود که مانند یک کلید برای قفل عمل می کند. بدین ترتیب به نظر می رسد با طراحی و نصب قفل های نسل جدید، محصولات چدن کاوه تا حد بسیار زیادی نگرانی های این شرکت های خدمات رسان را برطرف خواهد کرد.


(قابل توجه است که دریچه های کوپلیمری در رنگ های مختلفی تولید می گردد که می توان با سفارش رنگ های پس زمینه ای که در محل کار می شود٬ به صورت نامحسوسی این دریچه از دید دور نگاه داشت)

  1. دومین راهکار پیشنهادی استفاده از دریچه های نانو کامپوزیت که از محصولات جدید شرکت است می باشد. این دریچه ها با توجه به وزن بسیار سنگین به دشواری سرقت خواهد شد و معمولا به دلیل وزن بسیار سنگین و حمل و نقل بسیار دشوار مورد توجه سارقین نمی باشد.

دسته بندی: وبلاگ || تگ های مطلب :
بازدیدها: 1 469 نظرات: 0 نویسنده: support

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود